Kayıt ol    Kayıp şifre
APK indir » Apk Oyun İndir » Dr. Reversi Apk İndir
Dr. Reversi Apk İndir

Dr. Reversi Apk İndir


Android Dr. Reversi Zeka Oyunu İndir

Güzel düşünülmüş ve akıcı özelliği ile Dr. Driving'in yapımcısından Android zeka oyunlarından biridir. Oyun hem online hem de offline olarak oynanabilmektedir. Çevrimdışı olarak oynadığınızda telefonunuz veya tabletinize karşı oynuyorsunuz.

Reversi ya da Othello 8x8 karelik yani 64 kareden oluşan tek renkli bir tahtada iki oyuncuyla oynanan oyun. Oyunda karşılıklı rakiplerin taşları siyah ve beyazdır. Başlangıçta oyun tahtasının ortasındaki dört kareye sırasıyla beyaz ve siyah dört taş koyulur. Oyunun kuralları oldukça basit olmasına rağmen oynarken çok fazla uğraş gerektiriyor. Oyunda kazanmak için yapılması gereken en önemli hamle köşelere taşlarınızı yerleştirmektir. Ne kadar çok köşeniz varsa kazanma şansınız o kadar yükselir. Ancak bu dört köşeyi alan oyunu mutlaka kazanır anlamına gelmez. Usta bir oyuncu köşeleri almadan da oyunu kazanabilir. Köşeye taş yerleştirmek için ilk hamleden itibaren hazırlık hamlelerini dikkatli bir şekilde yapmak gerekir.

Hazırlık hamleleri her oyuncu için farklı tekniklerle yapılsa da genel olarak ortadaki 16 kareyi taşırmadan taş yerleştirmeye başlanır. Bu karelere taş yerleştirdikten sonra köşeleri rakibe vermemek için yapılması gereken en önemli şey köşe karelerin komşu karelerine mümkün olduğu kadar taş koymamaktır. Köşe karelerin komşu karelerinin dışındaki karelere taş koyarak oyun devam ettirilir.

Zekayı geliştiren bir oyundur. Bu oyunun çeşitli turnuvalarında daha az taş alan oyunu kazanır. Genel olarak ise daha fazla taş alan oyunu kazanır. Oyunda amaç rakibin taşlarını bitirmektir. Oyuna taş rengini seçerek başlanır en çok taşı olan kazanır.
Android Sürümü: 4.1 ve üzeri
Mevcut Sürüm: 1.80

Dr. Reversi Apk İndir

Dr. Reversi Apk İndir

[7,29 Mb] (İndirme: 149)
Dr-Reversi.apk


Reyting:

Kategori: Apk Oyun İndir / Zeka ve Bulmaca
Gösterim: 3 991
 
Tarih 11-11-2021, 18:11
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kod: Kodu Güncelle
Kodu girin: