Kayıt ol    Kayıp şifre
APK indir » Masaüstü Duvar Kağıtları » 29 Ekim Resimli Mesajları
29 Ekim Resimli Mesajları

29 Ekim resimli mesajları indir


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı RESİMLİ Mesajları

Cumhuriyet, milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir. Atatürk bu kavramı "Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur." sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı", Türkiye Cumhuriyeti'nin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye'nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bunun 101 pare top atışıyla kutlanması aynı gün meclis tarafından kararlaştırılmıştır. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş günü olan 29 Ekim'i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz.

Bu özel milli bayramımızı kutlamanız için sizlere en özel ve güzel resimli kutlama mesajlarını hazırlayarak sunuyoruz. 20'den fazla fotoğrafı bulabileceğiniz bu konumuzda, beğendiğiniz resimli mesajları dilediğiniz ortamda paylaşabilir ve bu güzel ve özel kutlamaya sizde en özel resimler ile katılabilirsiniz.
29 Ekim Resimli Mesajları


Reyting:

Kategori: Masaüstü Duvar Kağıtları
Gösterim: 613
 
Tarih 26-10-2021, 19:24
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kod: Kodu Güncelle
Kodu girin: