Kayıt ol    Kayıp şifre
APK indir » Apk Oyun İndir » Android Sudoku Free Oyunu İndir
Android Sudoku Free Oyunu İndir

Android Sudoku Free Oyunu İndir


Sudoku Free (Android Sudoku Oyunu)

Mobil cihazlar için hazırlanmış popüler bir bulmaca olan sudoku, basit ve sade bir android oyunudur. Sudoku oyunu ile beş farklı zorluk seviyesinde kendinizi test edebiliyorsunuz. Bu Android Sudoku oyununda 5 farklı zorluk derecesinde 1500 adet bulmacayı ücretsiz sunulmaktadır. Hoş tasarımı ve gözleri yormayan renk ve biçimi ile gayet güzel uygulamalardan biridir. Oyundaki ayarlar bölümünden birçok seçeneğe müdahale edebiliyorsunuz. Elde ettiğiniz sonuçları detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Farklı bir Android Sudoku Oyunu denemek isterseniz bu apk indir makalemize bakabilirsiniz.

Peki Bu Sudoku Oyunu Nedir ve Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır?
Sudoku Nedir?


Günümüzün en ünlü japon oyunu olan sudoku japonca "Sayılar tek olmalı" anlamına gelmektedir. Sudoku oyunu günümüzün düşünme ve mantık yürütme yeteneğini geliştirmeye en fazla fayda sağlayan zeka oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzak doğuda okullarda çocuklara sudoku oynama imkanları sunulur.

Sudoku Nasıl Oynanır?

Sudoku oyunu 9 hücreden oluşan 9 karenin 3 boyut diyebileceğimiz düzlemde 1 den 9'a kadar sayıların tek bir defa kullanılması şartı ile dizilmesi gerekiyor. Sudoku oyununda her satır ve sütunda 1'den 9'a kadar olan sayılar sadece bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir. Aynı zaman da sudoku oyununda 9 hücreden oluşan her bir kare içinde 1'den 9'a kadar sayılar bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir.

Sudoku Oyun Kuralları

Basit olarak sudoku oynamak için 3 kurala dikkat etmemiz gerekir. 1'den 9'a kadar olan sayıları her sütuna, her satıra ve her kare içine tekrar etmeden girmeniz gerekir.

Android Sudoku Free Oyunu İndir

Android Sudoku Free Oyunu İndir

[5,97 Mb] (İndirme: 219)
Sudoku-Free.apk


Reyting:

Kategori: Apk Oyun İndir / Zeka ve Bulmaca
Gösterim: 5 774
 
Tarih 24-11-2014, 14:00
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kod: Kodu Güncelle
Kodu girin: